Teslimat

• Kargo Firmalarının Gönderi Alanı

Kargo firmasının gönderi alanı kapsamında olması şartıyla siparişleriniz Türkiye sınırları içerisinde dilediğiniz adrese ulaştırılır.

• Teslimat Süreleri

Sipariş ettiğiniz ürünlerin kargoya verilme süresi genel olarak 1 - 7 iş günü arasında değişmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra sms ve e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Daha sonra darkese.com ana sayfasının sağ üst bölümünde ki Sipariş Takibi bölümünden gönderinizin durumu hakkında bilgi alıp, takibini yapabilirsiniz. Siparişinizdeki ürünlerin stok durumundan kaynaklanabilecek bir sorun yaşandığı takdirde Müşteri Hizmetleri yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.

• Siparişinizin Kargoya Verilmesi

Siparişiniz kargoya verildikten sonra sms ve e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Sipariş verdiğiniz ürünler kargo firmasına teslim edildikleri tarihten itibaren il merkezlerine yapılacak teslimatlar için ortalama 2 iş günü, bazı ilçe merkezleri için de ortalama 7 iş gününde adresinize teslim edilecektir. Resmi tatillerde ve Pazar günleri kargo teslimatı yapılmamaktadır. Cumartesi günü ise saat 13:00'a kadar teslimat gerçekleşmektedir. Cumartesi günü saat 11:00'a kadar yapılan ve gönderim süresi 1 iş günü olan alışverişler aynı gün, 1 günden fazla gönderim süresi olan siparişler ise ilk iş gününde işleme alınır.

• Kargo Ücretleri

darkese.com internet mağazasından sipariş verdiğiniz ürünlerin kargo ücreti orijinal ambalajlarının hacimlerine (desilerine*) göre hesaplanmaktadır. *: Desi olarak adlandırılan bu ölçümleme sistemine göre bir ürünün desisi santimetreküp cinsinden hacminin 3000’e bölünmesiyle hesaplanır. Desileri ondalıklı rakam olan ürünlerin kargo fiyatları üste yuvarlanarak hesap edilir. Ürünlere desi veya fiyat bazlı eklenen kargo ücretleri ödeme sayfanızda sipariş tutarınıza eklenerek, kredi kartınızdan peşin olarak tahsil edilmektedir. İndirimli veya Kampanyalı ürünlerde, teslimat ve fatura adreslerinin farklı oluşturulması durumunda, faturanız karşı ödemeli olarak gönderilmektedir.

• Hasarlı Ulaşan Kargolar

Ambalajı veya kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı hazırlatarak ürünü teslim almadan iadesini yapınız ve durumdan bizi haberdar etmeniz gerekmektedir. Ardından gerekli işlem tarafımızdan takip edilecektir.